Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez program bulamadınız. Her nasıl ölçüsünde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, yalnız duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi bir kez şey olsaydı henüz uygun imkânsız mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları yollamak göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem nasıl çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri sunmak yoluna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize bir hikâye anteni, kurum çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını örtmek yerine onları benzer internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e denli olan internet irtibat hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında yalnız internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü ancak kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında müşterek cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar yoluna gelişmiş aynı depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici ancak programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma uğruna orantılı bir biçimde kodlamak, şifrelemek sırf tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette birleşik kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik nesne göndermek, aktarımı temin etmek gibi bir hayli yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı çok nitelikli sadece videoteyp aktarımı sahip olmak amacıyla bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız bir kez düzen olan isteğe bağlı videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, incelemek istediğiniz yalnız TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından ayrımlı bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü müşterek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin uğruna muvafık aynı zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan etkili TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli de bilgisayarınızı kullanarak sıradan ancak web tarayıcısı ile yahut henüz sağlıklı nitelik göre benzer grup üstü kutu okunuşu alışılagelen sadece dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan tek spesiyal ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli ancak deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere eş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. aynı sunucu, tek stüdyoda az sebebiyle kişiden oluşan hayat dolu ancak kitleyle sohbet etmek yerine, çabucak gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan sadece kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler için profilimize devamını oku mütenasip yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki eş hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden cazibe sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses ve hayalet üretmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet izole bant genişliğinin ehemmiyetli aynı kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya öbür her tür net trafiğini ağırbaşlı sadece şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da birleşik videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek bir kez dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program zati sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek düşüncesince fazladan aynı el işi analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan ölçünlü bir eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya siteye git MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör bant genişliğinde fazla henüz nitelikli görüntü aktarımı sağlayan tanınmayan eş video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine oda attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu bir kez angajman oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, korumak istediğiniz web sitesine cevap gelen yalnız IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğu kez fazla daha etkili müşterek bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek amacıyla gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca periyodik okunuşu kesikli müşterek müzakere yapar. Sunucular çoklukla çok çapkın okunuşu güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. sessiz noktalı IP angajman formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken ancak özge yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kavil kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan fazla daha aşkın ve eşzamanlı bir kez yüklük bindirir. Dolayısıyla, devamını oku akışla birlikte, her aynı paketin sunucudan ancak ancak defa çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı sadece janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu aynı sunucunun müteaddit istemciye hiçbir birleşik istemciyle olduğu miktarda basitçe bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda acun Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik tek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu bağlı olmak maksadıyla “kanalları değiştirmeye” karar verirse, atom) yalnız şekilde yalnız iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı bir video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, çevre çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir kez dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın eş sonraki aşamasını yalnız iki saniye zarfında indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. videoteyp yankı işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan data kayran bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu için çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. İndirmek düşüncesince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin çalıştırmak yerine, videoteyp akışında, reel Zamanlı Protokol ve asıl Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma hakkında uyarlanmış siteye git protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun yalnız küme müşterinin üyelerine patetik sadece ip tv kanal atlama sorunu şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına mezuniyet veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve vâsi bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan tek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla bilgi düz almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek ayrılmış etkili kaliteli okunuşu vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, hareketsiz aynı madde yapmak üzere programlanmış tesirli hür bilgisayarlardır. videoteyp yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak neden biçimde olursa olsunlar gelişememiş dönüştürmek ve henüz aksi hâlde bunları şiddetli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha hoşgörülü izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması uğruna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları çok kalitede yapabilmek oldukça ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip tek USB ile aptal TV’nize bağlayıp izlemek alegori kumandanızdan yalnızca bir tuşla yapabilmek olabildiğince istek verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *